1. Indítsd újra rendszeresen
Sokan napokig, hetekig nem indítják újra a gépet, csak alvó módba teszik. A friss újraindítás segít a felesleges folyamatok bezárásában és a memória felszabadításában.
2. Töröld a felesleges indítási programokat
Nyisd meg a Rendszerbeállítások > Felhasználók és csoportok > Bejelentkezési elemek menüt, és vedd ki a nem szükséges programokat. Így a Mac gyorsabban indul.
3. Ellenőrizd a tárhelyet
Ha a háttértár (SSD) megtelt, az komolyan belassíthatja a rendszert. Törölj felesleges fájlokat, töltsd fel őket iCloud-ba, vagy használj külső meghajtót.
4. Frissítsd az operációs rendszert
Az Apple rendszerfrissítései gyakran javítanak teljesítményproblémákat is. Ellenőrizd a Rendszerbeállítások > Szoftverfrissítés menüpontban, hogy van-e újabb verzió.
5. Hardveres gyorsítás: SSD és RAM bővítés
Régebbi MacBookod van még HDD-vel? Egy SSD-re váltás drámai gyorsulást hozhat! A RAM bővítés is sokat segít a multitaskingban. Ezeket bízd szakemberre – mi örömmel segítünk benne!
6. Túlmelegedés = lassulás
Ha a gép rendszeresen melegszik, akkor a processzor automatikusan visszavesz a teljesítményből. Lehet, hogy portalanításra vagy hőpaszta cserére van szükség.
7. Vírus? Igen, Mac-en is lehet!
Bár ritkább, de előfordulhat malware vagy adware. Ingyenes programok, mint a Malwarebytes, segíthetnek ezek kiszűrésében.
Mikor kérj szerviz segítséget?
-
Ha minden lassító tényezőt kizártál, de mégis akadozik a rendszer
-
Ha gyanús zajokat hallasz, vagy túlmelegedik a gép
-
Ha rendszeresen lefagy vagy újraindul
Ha minden lassító tényezőt kizártál, de mégis akadozik a rendszer
Ha gyanús zajokat hallasz, vagy túlmelegedik a gép
Ha rendszeresen lefagy vagy újraindul
Ilyenkor ne kísérletezz tovább – hozd be hozzánk vagy küldd el Mac-edet, és gyorsan kiderítjük, mi a gond!